HATAY BAROSU VE ADLİ YARDIM MERKEZİ YENİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI.
Tarih: 15.02.2024| Okunma Sayısı: 450

Hatay Barosu ve Adli Yardım Merkezi yeni hizmet binası törenle açıldı.

Baro merkezimizin açılışı töreni Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Erinç Sağkan,  İsveç'in Ankara Büyükelçisi Malena Mard, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol,  Adana Baro başkanı Av. Semih Gökayaz, Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. M.Burak Gül, Kırşehir Baro Başkanı Av. Onur Çanta, Niğde Baro Başkanı Av. Emin Alper Öztürk, Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit Köse, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Köse, Osmaniye Baro Başkanı Av. Mehmet Karakoç, önceki Baro Başkanımız Av. Cihat Açıkalın, TBB Başkan Yardımcısı Av. Ercan Demir, Genel Sekreter Av. Veli Küçük, Sayman Av. Gökhan Bozkurt, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Melih Yardımcı, Av. Ali Bayram çok sayıda meslektaşımız, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Baro Başkanımız Av. Erhan Nizamoğlu, binanın yapımına destek veren Birleşmiş Milletler Kalkınma Programına, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan’a ve TBB yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yaşanan depremin ardından şehrin kalkınması için desteklerinin devam edeceğini belirten İsveç'in Ankara Büyükelçisi Malena Mard, şöyle konuştu:

"Şehirde büyük bir deprem felaketi yaşandı, bu sadece bizim buraya bir katkımız. Deprem felaketinin ardından uzun dönemde ve imkanlar ölçütünde Türk halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Binanın sadece fiziki olarak değil hukuki olarak da çok işe yarayacağını düşünüyoruz. Bu bina birçok kişinin hayatına dokunacak ve onlara hukuki olarak destekte bulunacak."

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton da baronun hizmet binası ihtiyacının giderildiğini söyledi.

TBB Başkanı Av. Erinç Sağkan da, Hatay Barosu Hizmet binasının sadece bir yapıdan ibaret olmadığını belirterek, "Bu yapı, Hatay için adalet isteyen herkese ışık olacak bir sembol niteliğindedir." ifadesini kullandı.

Hizmet binasının açılışının ardından 50. yılını dolduran meslek üstatlarımız Av. İlmittin Boz, Av. Ali İster ve Av.Naim Tümkaya’ya TBB Başkanı Av. Erinç Sağkan, Baro Başkanımız Av. Erhan Nizamoğlu ve önceki Baro Başkanımız Av. Cihat Açıkalın tarafından meslekte 50. Yıl plaketleri takdim edildi.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Mayıs 2024><<
Mayıs 2024
 PSÇPCCP
18293012345
196789101112
2013141516171819
2120212223242526
22272829303112
233456789

25.05.2024
AV. ERHAN NİZAMOĞLU
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.